KS Spójnia Landek - strona nieoficjalna

Strona klubowa

  •        

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 18 gości

dzisiaj: 412, wczoraj: 419
ogółem: 3 454 293

statystyki szczegółowe

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
Administrator Bayerman
status Gadu-Gadu
Administrator titi88
status Gadu-Gadu

Regulamin

  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować , wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób.

Najnowsza galeria

Żaki: Jaworzańska Liga Żaków Spójnia Landek - LKS Sokół Zabrzeg
Ładowanie...

Patronat Medialny

O klubie

 

Klub Sportowy

"Spójnia" Landek

 

Data założenia: 10 lipca 1992
Barwy: biało-niebieskie
Adres: Landek 79a, 43-394 Rudzica
Telefon: 506 583 396 (Prezes) 502 265 850 (Prezes honorowy)
WWW: www.spojnialandek.futbolowo.pl
E-mail: spojnialandek@beskidzkapilka.pl


Prezes: Kubica Jakub
Prezes honorowy: Koźlik Wojciech
Wiceprezes: Orawiec Zbigniew
Skarbnik: Gawłowski Marek
Sekretarz: Janik Dariusz

 

Trener seniorów: Odrobiński Krystian
Trener juniorów: Wacławski Mariusz
Trener trampkarzy: Porębski Patryk
Trener orlików i żaków: Kubica Jakub oraz Wojtyła Katarzyna
Trener skrzatów i przedszkolaków: Kubica Jakub

 

 

 

 

Buttony

Statystyki drużyny

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Trampkarze: Wywiad z trenerem Porębskim

  • autor: titi88, 2020-04-29 21:39

 

Dzisiaj na okładce trener z charyzmą, profesjonalizmem oraz jak sam o sobie mówi, ”trener z żelaznymi zasadami”.
A o kim mowa? 

 

Zapraszamy do bardzo ciekawej rozmowy z trenerem naszych trampkarzy - przed Państwem - Patryk Porębski.

Więcej w rozwinięciu.

 

 Zacznijmy od początku. Skąd się wzięła u Ciebie miłość do piłki?

🅿️🅿️ - Patryk Porębski: Sam nie wiem... Odkąd pamiętam piłka była dla mnie najważniejsza i stawiałem ją ponad wszystko.

 

 Dlaczego nie kontynuowałeś kariery piłkarskiej tylko zostałeś trenerem?

🅿️🅿️ Chciałem jeszcze grać, jednak zdecydowałem o poświęceniu się w 100% zawodowi trenera, który fascynował mnie można powiedzieć od dziecka, ponieważ wolałem stać z boku i obserwować, doradzać. Dodatkowo gra w klubie łączy się z treningami, meczami. Ja w tym czasie wolę zasiąść w gabinecie i analizować jednostkę treningową, mecz ligowy lub przygotować się do kolejnych wyzwań stojących przed zespołem.

 

 Z moich informacji wiem, że byłeś trenerem jednej z żywieckich drużyn seniorskich. Jaki to był klub i jak to się stało, że zamieniłeś dorosłą piłkę na młodzieżową?

🅿️🅿️ Klubem który prowadziłem był Sokół Słotwina występujący wówczas w żywieckiej B klasie. Jednak nie zastąpiłem piłki młodzieżowej na seniorską, a pracowałem z obiema na raz, ponieważ w tym momencie od pół roku byłem już trenerem zespołu trampkarzy C1 w LKS Pewel Mała. Pracowałem w takim systemie rok, ale po tym czasie powiedziałem sobie... Patryk co Ty robisz!? Postawiłem przed sobą pytanie, że albo seniorzy albo młodzież. Zdecydowałem się na to drugie, ponieważ w między czasie zmieniłem zespół młodzieżowy GKS Radziechowy-Wieprz w którym uważałem, że będę miał lepszą przyszłość niż na tę chwilę w Sokole.

 

 Jaka według Ciebie powinna być relacja trener-rodzic ?

🅿️🅿️ Temat rzeka. Z mojej strony i doświadczeń staram się, aby rodzic był odpowiednio wcześniej poinformowany o tym co dzieje lub co będzie się działo w zespole. Myślę, że najważniejsze jest, aby trener zachował spokój i trzymał się swojej wizji, którą będzie potrafił wytłumaczyć rodzicom, jeśli Ci będą chcieli dowiedzieć się więcej o postępach swojego dziecka.

 

 Na co zwracasz szczególna uwagę w procesie szkolenia młodzieży?

🅿️🅿️ Jako trener bardziej widzę się w piłce 11 osobowej, którą z resztą uwielbiam. Prowadząc zespół mam swój autorski model gry, który staram się wprowadzać w każdym klubie jeśli nie mam narzuconego czegoś z góry. Dodatkowo kontroluję proces treningu poprzez kamizelki GPS oraz analizę video. Na pewno ważne jest dla mnie, aby nauczyć chłopaków otwarcia gry, podejmowania odważnych decyzji, ale również zwracam szczególną uwagę na aspekt mentalny, który myślę jest trochę zaniedbywany w klubach amatorskich. Praca z młodszymi rocznikami też jest super, jednak gdy miałbym taki rocznik prowadzić, chciałbym pracować w dobrej Akademii, która ma swój projekt szkolenia, a nie nakazuje trenerowi stosowania dowolnych metod, ponieważ mamy teraz wiele dzieciaków szybko i późno dojrzewających, z którymi trzeba inaczej pracować.

 

 A jak to się stało, że znalazłeś się w naszym klubie?

🅿️🅿️ Zostałem zwolniony z GKS Radziechowy-Wieprz z którego nie chciałem jeszcze odchodzić. Wcześniej już sobie powiedziałem, że następny klub jaki będę chciał prowadzić nie będzie z rejonów Żywiecczyzny. Nie czekałem długo po zwolnieniu i rozesłałem CV do kilku klubów. Spójnia się odezwała, rozpoczęliśmy rozmowy które rozpoczęły się jeszcze w 2019 roku, a finalnie zakończyliśmy je przed Świętem Trzech Króli.

 

 Co Cię urzekło w naszej Spójni, a co byś zmienił, poprawił?

🅿️🅿️ Szukałem klubu, który nie interesuje się tylko pierwszym zespołem, ale również dba o młodzież. Od początku pracy jestem pod wrażeniem postawy całego Zarządu i osób będących związanych z tym Klubem. Mam wszystko zapewnione i mogę się skupić w 100% na swojej robocie, a nie myśleć o sprawach organizacyjnych. Jeśli chodzi o zmiany, to na pewno ustalenie pewnych zasad dla trenerów tak, aby zawodnicy którzy przejdą z trampkarza do juniora i później do seniora, mieli to przejście jak najmniej drastyczne i żeby ponownie nie musieli się uczyć innych rzeczy. Chodzi np. o ustalenie systemu gry, sposoby wyprowadzenia piłki itp.

 

 A odległość nie jest dla Ciebie problemem? W końcu dojeżdżasz aż z Pewli Małej.

🅿️🅿️ Już podkreślałem na rozmowach, że nie jest to dla mnie przeszkodą mając 50 km w jedną stronę. Aspekt pieniędzy nie był tutaj najważniejszy, ponieważ każdy trener wie, że szkolenie młodzieży to są śmieszne pieniądze... Przyjąłem ofertę pracy w Spójni Landek w celach rozwoju swojej osoby i cieszę się że tu jestem! 

 

 Jakie podejście do treningów mają nasi trampkarze?

🅿️🅿️ Po przełamaniu pierwszych lodów, praca jest fantastyczna! Frekwencja jest prawie 100%, jeśli kogoś nie będzie, jestem powiadomiony odpowiednio wcześniej. Myślę, że wprowadzone nowe metody, jeszcze bardziej zmotywowały chłopców.

 

 Czy z pośród chłopaków, których trenujesz w naszym klubie jest ktoś kto się wyróżnia?

🅿️🅿️ Oczywiście cała drużyna! Nie będę wyróżniał poszczególnych chłopaków, ponieważ razem tworzymy zespół, a indywidualnościami daleko nie zajdziemy.

 

 Czy trener Patryk łatwo się denerwuje na meczach?

🅿️🅿️ Mecz to emocje i każdy się denerwuje. Ja na pewno żyję energicznie meczem. Choć wiem, że w tym aspekcie popełniałem błędy do których nie boję się przyznać i teraz nad tym pracuję. Ostatnia runda pokazała mi, że zrobiłem w tym ogromny postęp.

 

 Pamiętam jak kiedyś rozmawialiśmy o błędach w szkoleniu młodych zawodników. Mógłbyś powiedzieć co według Ciebie jest wręcz karygodne, co absolutnie nie powinno mieć miejsca, a niestety jest spotykane wśród niektórych trenerów?

🅿️🅿️ Nie chcę tutaj mówić tych rzeczy, bo sam jestem trenerem i każdego trenera szanuję. Wolę o tym porozmawiać w cztery oczy z innym trenerem niż o tym opowiadać. Jednak jest pewna kwestia dla mnie nie dopuszczalna, której nie toleruję! Jak można dopuścić człowieka bez odpowiednich papierów do prowadzenia zespołów młodzieżowych?! Przy takiej sytuacji nie pozostaję obojętny, tylko reaguję.

 

 Real Madryt klub, który jest Ci bardzo bliski sercu. Zdradzisz dlaczego akurat Królewscy, a nie np. zespół z Katalonii?

🅿️🅿️ Rok 2000 i finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem a Valencia. Oglądałem mecz, bo nie musiałem rano iść do szkoły i od tego momentu wszystko się rozpoczęło.

 

 Niektórzy trenerzy konsultują się ze swoimi kolegami po fachu odnośnie treningów. Czy u Ciebie tez tak jest? A może masz swojego mentora na którym się wzorujesz?

🅿️🅿️ Tak, szczególnie na kursach trenerskich, które zmieniają mnie jako trenera. Jednak jeśli chodzi o swoje podwórko, to już podchodzę do tego inaczej ponieważ, gdy kiedyś chciałem poradzić innym trenerom to zostałem urażony. Teraz mogę się podzielić z każdym trenerem moją wiedzą, jeśli oczywiście wyjdzie on z taką inicjatywą.

 

 Trener naszych juniorów (Mariusz Wacławski) doczekał się przydomku "Landecki Probierz”. A czy Tobie juz ktoś wymyślił ksywkę?

🅿️🅿️ Nie. Jestem trener Patryk Porębski i pracuję na swoje nazwisko.

 

 Człowiek taki jak Ty, zakochany w piłce jak radzi sobie w dobie kryzysu z powodu koronawirusa?

🅿️🅿️ Niestety. Zająłem się pracą w domu. Wykonałem raport ze stażu w Częstochowie, napisałem pracę dyplomową na kurs trenerski. Dodatkowo wysyłam zadania ilustracyjne chłopakom zgodnie z moim Modelem, a później o nich rozmawiamy. Staram się urozmaicać im czas bez treningów różnymi wyzwaniami lub tworzeniem filmików do których ciężko ich przekonać, ale udaje się. Od 21 kwietnia startujemy z projektem treningów online do którego solidnie się przygotowywałem i jestem ciekaw efektów.

 

 Sam grałeś kiedyś w piłkę prawda? Na jakiej pozycji najczęściej można było Cię zobaczyć?

🅿️🅿️ Głównie grałem na pozycji bramkarza. Jednak miałem epizody gry na innych pozycjach gdzie udawało mi się odnotować kilka bramek i asyst.

 

 A z jakim numerem? Miał on jakieś szczególne znaczenie?

🅿️🅿️ Na bramce to przeważnie numer 93, a więc rok mojego urodzenia. Grając na innych pozycjach numer nie miał dla mnie większej roli.

 

 A gdyby nie piłka, co byś w życiu chciał robić, czym zajmować?

🅿️🅿️ Jestem inżynierem budownictwa, jednak ta praca mnie nie fascynuje. Nie mam bladego pojęcia. Widzę się tylko jako trener piłki nożnej, która jest moim całym życiem.

 

 Niektórzy trenerzy kierują się mottem życiowym, a Ty masz takie motto?

🅿️🅿️ Motta nie mam. Jednak mam swój Model Gry.

 

 Spójnia Landek to na pewno przystanek w Twojej karierze. W jakim klubie widzisz siebie za 10 lat?

🅿️🅿️ W strukturach Realu Madryt! To jest mój cel na samej górze piramidy. Nie chodzi mi tutaj głównie o pracę jako trener, ale o pracę dla tego Klubu !

 

 A gdybyś dostał ofertę z Barcelony?😀

🅿️🅿️ Nawet jeśli była by to jedyna szansa żebym się wybił jako trener –odmówiłbym.. Gdybym teraz dostał ofertę pracy w FC Barcelona, to wolałbym zostać w Spójni 😉

 

 Pomimo wirusa, który pokrzyżował Ci plany to zdążyłeś przeprowadzić kilka treningów oraz zaliczyć jeden sparing.Jaki potencjał ma ta drużyna?

🅿️🅿️ Na pewno stać ich na więcej niż wcześniej. Zauważyłem, że największy problem był i jeszcze jest z komunikacją, ale odpowiednio pracujemy nad tym, szczególnie podczas tej przerwy 😉 Jeśli każdy uwierzy w swoje możliwości, a nie będzie się negował to razem jesteśmy w stanie zapewnić klubowi, rodzicom i sobie dużo radości!

 

 Cel słowo klucz. Jeśli uda się rozegrać rundę wiosenna to jaki to będzie cel?

🅿️🅿️ Teraz głównym celem jest powrót na boisko. Obiecałem coś chłopakom, ale przez epidemię mogę nie dotrzymać danego słowa... Chciałem wszystkim przynieść dużo radości.

 

 Czy przytrafiła Ci się jakaś śmieszna sytuacja podczas swojej pracy trenerskiej?

🅿️🅿️ Zostałem zaproszony na trening jednej z Akademii. Był tam zawodnik z delikatną cerą i długimi włosami, więc przywitałem się słowami: „Witam wszystkich zawodników i zawodniczkę”. Jednak okazało się, że to również chłopak. Śmieszna sytuacja, ale wiem że popełniłem duży błąd jako Trener..

 

Twój idol z dzieciństwa ?

🅿️🅿️ Zdecydowanie Jose Mourinho.

 

 Jakby ktoś zapytał - Patryk jakim jesteś trenerem? To jakbyś siebie opisał?

🅿️🅿️ Jest takie przysłowie „Pokaż mi swoich wychowanków, a ja powiem Ci jakim Trenerem jesteś”. Poczekam kilka lat i zobaczę jak potoczyły się losy zawodników młodzieżowych z którymi już pracowałem. Nie wszyscy będą grać zawodowo, a może i żaden z nich, jednak będę się cieszył jeśli wychowałem zawodnika który poradzi sobie z codziennym życiem.

 

 Czego życzyć Ci w dalszej karierze?

🅿️🅿️Na pewno realizacji mojego kolejnego celu, jakim jest ukończenie kursu UEFA A oraz możliwość utrzymania się finansowo tylko i wyłącznie z pracy trenera. W późniejszym czasie to na pewno angaż w Realu Madryt !

 

 Z całego serca Ci tego życzymy! Dziękuję za rozmowę!

#CałaSpójniaZawszeRazem 🔵


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [346]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Ostatnie spotkanie

KS Spójnia LandekGóral Żywiec
KS Spójnia Landek 6:0 Góral Żywiec
2020-03-07, 11:00:00
     
mecz towarzyski
oceny zawodników »

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
GKS Radziechowy - Wieprz 0:4 GKS Tychy II
MKP Odra Centrum Wodzisław 3:2 KP Beskid Skoczów
KS Kuźnia Ustroń 1:2 KS Spójnia Landek
KS Decor Bełk 2:0 LKS Wilki Wilcza
MRKS Czechowice - Dziedzice 2:3 LKS Drzewiarz Jasienica
LKS Czaniec 2:0 TS Podbeskidzie II
Odra Wodzisław 0:1 LKS Goczałkowice Zdrój
LKS Unia Książenice 0:0 KS Polonia Łaziska Górne

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
GKS Tychy II - TS Podbeskidzie II
LKS Czaniec - Odra Wodzisław
LKS Goczałkowice Zdrój - LKS Drzewiarz Jasienica
MRKS Czechowice - Dziedzice - LKS Wilki Wilcza
KS Decor Bełk - KS Spójnia Landek
KS Kuźnia Ustroń - KP Beskid Skoczów
MKP Odra Centrum Wodzisław - KS Polonia Łaziska Górne
LKS Unia Książenice - GKS Radziechowy - Wieprz

Wyszukiwarka

Kalendarium

01

04-2023

sobota

02

04-2023

niedziela

03

04-2023

pon.

04

04-2023

wtorek

05

04-2023

środa

06

04-2023

czwartek

07

04-2023

piątek